![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11424698
*
nr 1142 4698
Spegel
90x190
Kondition: nutida
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 20:50:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 01:37:37
1
1.500 kr
6/11 20:45:15
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: nutida
nr 1142 4698
Spegel
90x190
Kondition: nutida
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 01:37:37 | 1 | 1.500 kr |
6/11 20:45:15 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53